ПРО ТЕ, ЯК "БУЖАНИ" ВІДВОЮВАЛИ ПАЛАЦ БАДЕНІ
Правда, лише на один день...
Правда, лише частину флігелю,
але!!! організували виставку старих світлин і документів, експозицію давньої буської кераміки, знайденої при археологічних розкопках . Для сильної частини земляків - мілітарна минувшина: від наконечників списів Х-ст., до фрагментів озброєння світових воєн.
Вперше протягом цілого дня залишалася відкритою масивна брама палацу Бадені:
Дослідники історії краю запевняють, що вона була завжди закрита і за Польщі, при Міррові і Бадені, за радянських часів, коли містилася тут військова частина, і з часу української Незалежності, при формальній приналежності комплексу то до військового, то до міліцейського відомства...


У давніх світлинах шукали бущани своє коріння, цікавились, як виглядав центр,околиці, Буг 30-50-70-100 років тому. Іван Нагорний увесь день розповідав про цікаві експонати.

Михайло Зозуля організував найбільшу на цей час виставку друкованих видань з історії Буська і району, представив великі альбоми давніх світлин, відповідав на чисельні запитання цікавих бужан.

Зеник Павлик, голова , Віктор Пенцак, Володимир Ступак та іші члени товариства у повній мірі доклалися до організації цієї сміливої акції. Починали з розчищення двору, наведення порядку у кімнатах, розміщення стендів, шаф, розвішування рамок з історією...
"Бужанам" допомагала чисельна когорта бущан. І те, що відвідувачів було так багато, те, що історія краю цікавить і хвилює стількох: від малого до старого - найбільша радість для збирачів і хранителів МИНУЛОГО ЧАСУ.

Зеник Павлик вслухається у монастирські дзвоники...