неділя, 7 вересня 2014 р.

        Палац Бадені: стратегія і тактика порятунку

    Відкритий комітет порятунку історичної пам'ятки активно працював цієї п'ятниці.

Присутніми були голова РДА Богдан Гринишин, заступник голови райради Михайло Гаєвський, міський голова Ростислав Сліпець, начальник райвідділу міліції Тарас Диндерес, депутати, "Бужани", Обласний автомайдан, керівники бюджетних організацій, інші громадські активісти. 

    Минулого разу на зібранні пропонували запросити місцевих підприємців, які б допомогли вирішити один із секторів проблеми не стільки фінансово, швидше доброю порадою.
    Однак, на цьому чималому зібранні були лише окремі представники бізнесу і то воліли мовчати впродовж усього бурхливого обговорення. "Кожна ініціатива карається виконанням,- зізнався нам один пан з попередженням "не для преси".

Розвивали два головні вектори дій: стратегічний і тактичний.

Стратегічні.
1. Документи.
Підпорядкування. Містечко після виселення військової частини 10 років тому передане Міністерством оборони  на баланс Міністерства внутрішніх справ. Без землі. Жодних документів на право власності немає. Є величезна папка документів-футболу поміж різними владами і громадою.
    ПОТРІБНО ВИРОБЛЯТИ ДОКУМЕНТИ. Завдання для місцевої влади. Навіть, якщо палац посяде підрозділ Нацгвардії. (Представник - майор Закриничний був на зібранні).

Тактичні кроки 
1. Охорона.  Мусить бути. Навіть при умові передачі гвардійцям. Динаміка руйнації така, що наступна зима може бути фатальною.
 Платна, чи із добровольців. Грошей нема ні в державі, ні в міста, ні в громади. Отож, самооборона. Розробили графік чергувань. Чим більше зголоситься добровольців, тим легше буде виконати цю роботу.
     Велика надія на чисельний загін громадської варти (колишня ДНД), сформований при міській раді. (Це ті, кому давали дозволи на носіння зброї і які ще себе ніяк не проявили. Для громади.)
2. Освітлення території. Необхідне. За рахунок вуличного овітлення.  Міський голова.
3. Толока. Велика толока. Навіть не у суботу, навіть не одночасно.( Картопля на городах чекає!)
   Добровольці зголосилися. Велику територію розбили на сектори для очищення. Відповідає керівник райвідділу культури.
4. Ринви. Прочистити, замінити, вставити. Пластикові, тимчасові. Підприємці, "Бужани", Автомайдан.

                                           Фотомиті засідання.

  
Майор Василь Закриничний підтвердив наміри і потребу у такій базі, як колишнє військове містечко,  для одного із підрозділів Нацгвардії. Але коли і як це буде? - Поки не відомо.

 
Іван Нагорний кличе міліцію рятувати та охороняти комплекс.
-  На балансі Міністерства не означає  "на балансі райвідділу міліції", - пояснює Тарас Диндерес. Засобів і можливостей для охорони наша міліція не має. Але долучиться у кожній потребі порятунку.


       

          
Наступ природи посилює дію варварів.

Така тимчасова засторога для злодіїв на брамі.
                                                                                                                        Далі буде! 
Довідка.
 Палац у Буську. Споруджений у 1810 році. За окремими хроніками :у 1811 році Мір збудував у Буську палац. (Згодом - палац Бадені).До 1939 року палац був літньою резиденцією родини Бадені.
Після націоналізації, з 1953 до 2005 року тут знаходились різні військові формування
З 25 травня 1961 року в палаці дислокувалася військова частина стратегічного зв'язку, а 25 травня 2004 року її було розформовано. Державний охоронний номер 775-М.

     Архітектура палацу вирішена в стилі класицизму, багатим архітектурним декором дворового фасаду. Будівлі одноповерхові, прямокутні в плані, галереї – дугоподібні. Інтер’єри вестибулю, парадної сходової клітки та салону палацового корпуса вирішені в стилі неоренесансу, оздоблені багатою ліпниною. Автор декорації інтер’єрів – Петро Гарасимович. Високу архітектурно-мистецьку вартість пам’ятки визначають автентичні виразні стилеві ознаки класицизму та неоренесансу в екстер’єрі та інтер’єрі палацу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №761, відповідно до статей 4 і 14 Закону України «Про охорону культурної спадщини» занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, пам’яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення.

Немає коментарів :

Дописати коментар