У ситуації щодо картин Альтамонте поки затишшя
У ситуації щодо переміщення батальних картин Мартіно Альтамонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами» із Олеського та Золочівського замків у діючий костел св. Лаврентія у Жовкві зараз затишшя. Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Г. Возницького не отримує ніяких листів чи наказів щодо цих полотен.
Про це сьогодні, 14 травня, у коментарі ІА ZIK повідомила директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Лариса Возницька.
Вона зазначила, що майбутнє полотен поки не відоме – питання про їх переміщення ще розглядається. Лариса Возницька вкотре підкреслила, що музей проти того, щоб твори перебували у діючому соборі.
«Позиція музею така: ці полотна повинні залишитись в експозиції музею. Лише минулої неділі у Золочівському замку побувало 1800 людей. Картину «Битва під Парканами» побачило 1800 людей. У діючому соборі, який відкриватимуть, коли захоче ксьондз, ці твори взагалі не побачать. Крім того, вони не церковні, а швидше світські, тому картини мають бути у музеї», – наголосила директор галереї мистецтв.
Вона додала, що поки ситуація притихла: «Я не отримую ні листів, ні наказів. Як буде далі, не знаю».
Лариса Возницька також розповіла, що нещодавно депутати Буської районної ради підняли питання про долю батальних полотен і «всі одноголосно висловилися за те, щоб твори були у музеях». Своє звернення вони направили віце-прем’єру міністру – міністру культури В’ячеславу Кириленку і Президенту України Петру Порошенку. У Золочеві таке звернення прийняли ще минулого року.
Слід зазначити, що у соцмережах з’явилася інформація про те, що депутат від «Самопомочі» і екс-міністр закордонних справ дуже активно лобіюють, аби Міністерство культури віддало ці картини Польщі. Лариса Возницька, відповідаючи на питання, чи їй про те щось відомо, сказала: «Мені дивно через цю пані, адже, коли я з нею розмовляла взимку, вона казала, що не треба віддавати ті картини, добре, що вони у музеї. Потім я чую, що фактично вона за те, щоб їх віддати».
Водночас директор галереї мистецтв не уточнила, про кого йде мова. Ймовірно, йдеться про першого заступника голови комітету ВРУ з питань культури і духовності Ірину Подоляк. Зазначимо, львівських депутаток від «Самопомочі» є як мінімум троє – Ганна Гопко, Ірина Подоляк і Оксана Сироїд.
Нагадаємо, минулого року у серпні після дворічного затишшя знову підняли питання розміщення батальних картин Мартіно Альтамонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами». Із Олеського та Золочівського замків Міністерство культури хоче їх перевезти у діючий костел св. Лаврентія у Жовкві.
Лариса Борисівна розповіла, що процес знову розпочався після зустрічі міністрів України та Польщі наприкінці червня. Потім у замки приїжджала комісія з Міністерства культури.
«Польська сторона заявляла, що твори у жахливому стані. Комісія ж побачила, що твори у прекрасному стані», – додала вона.
Донька відомого мистецтвознавця, реставратор Лариса Возницька зазначила Радіо Свобода, що остання воля батька була залишити картини у державній установі, а не експонувати їх у костелі.
ВідповістиВидалитиДиректор департаменту культурної спадщини Польщі Яцек Міллер зазначив, що подальшу долю картин визначатиме лише львівська громада.
Мистецькі «битви» у Львові після смерті Возницького.
І підстав для побоювання п.Лариси Возницької є більш чим достатньо.Уважно прочитайте в ітернеті кар'єрний ріст цих новоспечених галицьких депутаток.І для ще більшого росту їхніх кар'єр цей варіант про передачу картин Польщі,якраз на часі.І при нашій байдужості(зокрема олеської громади),наших теперішніх фінансахових злиднях цілком можливий цей варіант! Буському радіо дякуємо,що тримаєте це питання на контролі.І ми як свідома і не байдужа громада району повинна виконати останню волю покійного п.Бориса Возницького! Велика просьба,якщо даєте інформацію:"Слід зазначити, що у соцмережах з’явилася інформація про те, що депутат від «Самопомочі» і екс-міністр закордонних справ дуже активно лобіюють, аби Міністерство культури віддало ці картини Польщі"-тоді дайте посилання на цю інформацію!
Це буде більш переконливіше і агументовано!