Сміттєпереробний завод поблизу Верблян?!!!
Громада, ніби, не проти...
Цього четверга у сесійній залі райради відбулось розширене засідання депутатської комісії з питань екологічної безпеки , використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища.
Представник фірми переконував присутніх у позитивах модульного заводу утилізації твердих побутових відходів на прикладі роботи подібних у Америці та Європі. Інвестор канадський.Потрібна площа - 3 гектари. Для заводу можливий майданчик Буського міського комунального сміттєзвалища.
Які питання цікавили голову райради, депутатів, санслужбу, сільську владу і які були відповіді - на звуковій доріжці Буського радіо.
Деталі із засідання депутатської комісії - у денному випуску Буського радіо.
Ця тема із коментарями прозвучить у неділю, у підсумковій програмі "Наше Надбужжя"
А тепер цікаві факти на цю животрепетну тему із різних львівських сайтів:
17 вер. 2012 - Збудувати сміттєпереробний завод на території Збиранки запропонував голова ЛОДА Михайло Костюк.Шемчук хоче переробляти сміття на заводі у Стрийському районі ...
grim.in.ua/life/2013/10/21
Китайці хочуть безкоштовно збудувати сміттєпереробний завод у Грибовичах.
Дата: 16-08-2012
Львів обрав три ділянки для заводу з переробки сміття (доповнено)
Львівщина має сім ділянок, на яких можна переробляти сміття
Львівщині радять замінити майже 700 сміттєзвалищ на три-чотири підприємства
Перший крок у розв'язанні проблеми. На Львівщині вже скоро запрацює сміттєпереробний завод. Його відкриють 22 серпня у Червонограді. Це буде перше підприємство промислової переробки відходів у Львівській області.31-07-13
У Львівській облдержадміністрації 21 жовтня пройшов круглий стіл з організації забудови сміттєпереробного регіонального заводу у Стрийському районі.
Нагадаємо, під час сесії Львівської облради мер Львова Андрій Садовий назвав три ділянки, де у найближчі роки може бути збудований сміттєсортувальний комплекс та новий полігон для твердих побутових відходів.
Джерело: ZAXID.NET:
Львівська міська рада поки не отримувала офіційної пропозиції щодо ідеальної ділянки під будівництво сміттєпереробного заводу. «Ідеальна пропозиція – це 10-15 км біля Львова, розташування щонайменше в 2-3 км від населеного пункту», – сказав ZAXID.NET начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради Сергій Кіраль.
«Бажано, щоб це був колишній піщаний, глиняний чи інший кар’єр, де є рельєф, потрібний для будівництва заводу і складування залишків після переробки», – додав Кіраль.
Чиновник розповів, що днями отримав доручення сконтактуватись з головою Жовківської райради Тадеєм Шваєм.
«Я відвідав Жовкву, ми обговорили співпрацю щодо земельних ділянок під сміттєпереробний комплекс. Голова райради озвучив деякі пропозиції. Я ці території оглянув. Зараз опрацьовуємо їх на відповідність вимогам потенційних інвесторів. Будемо ці пропозиції показувати інвесторам. Будемо аналізувати вимоги законодавства до влаштування такого типу об’єктів. За результатами попередньої оцінки будемо далі працювати з громадою, а також разом з інвесторами – аби продемонструвати досвід реалізації подібних проектів за кордоном, щоб зняти побоювання і застереження. Далі будуть практичні кроки з реалізації проекту», – прокоментував чиновник. Сергій Кіраль розповів, що оглянув у Жовківському районі до п’яти варіантів.
«Один з критеріїв відбору ділянки – це близькість її розташування до міста. Варіант розміщення сміттєпереробного заводу далі, ніж за 30 км від Львова, недоцільно розглядати. Адже одна з найбільших складових у собівартості – це перевезення ТПВ: збільшення дистанції буде впливати на економічні показники проекту і може суттєво підвищити тариф. А ми не хочемо, щоб тариф вдвічі чи втричі зростав. Тому частина ділянок одразу відпадає. Є 1-2 варіанти, які можна розглядати. Але по них є певні складнощі, невідповідності вимогам і критеріям», – сказав Сергій Кіраль.
Також, додав він, важливою умовою є залягання підземних вод – на глибині не менше 5 метрів, грунт має бути глинистим.
Нагадаємо, 6 червня 2013р. на засіданні екологічної комісії Львівської облради Ігор Цейтлін розповів, що на території Львівської області є 7 земельних ділянок, де можна було б розмістити полігон твердих побутових відходів, а також технологічний комплекс утилізації сміття.
21 жовт. 2013 - Керівники Львівщини обговорили питання майбутнього будівництва регіонального сміттєпереробного заводу на території Стрийського
За словами міського голови, мова йде про Городоцький та Миколаївський райони та про місто Новий Розділ
30.10.2013. Першою на сполох забила голова районної ради Ольга Жила. Саме вона звернулася до сільських голів вищеназваних сільрад із проханням гостро відреагувати на такі заяви львівських посадовців. Більше того, закликала зібрати відповідні сходи села і якнайшвидше ознайомитися із думками громад. Насторожили голову районної ради і розміри ділянки, які шукає Львівська міськрада. Вона переконана, що чиновники планують чергове звалище, а не сміттєзавод європейського зразка. Адже на будівництво такого підприємства вистачило б і 10 гектарів, а не 75.
Згідно з планами львівської влади, завод побудують на території Стрийського району (в одному з чотирьох кластерів, до якого входять 640 населених пунктів). Він буде здійснювати переробку усіх твердих побутових відходів у регіоні в радіусі 70 км. Завод буде працювати позмінно за встановленою програмою.
*** Про сміттєпереробний завод під Буськом у ЗМІ не йшлося. Цієї весни у районі заговорили про переробку сміття на території Чанижської сільради. Проте, далі розмов справа не пішла...
Шановне радіо!!! Схаменіть наших краян. Не дайте захоронити заживо наше рідне прекрасне надбужжя. То що ж, в додачу до сланцю, продаймо ще й душу, хай звозять всі нечистоти зі Львова, які не вмістилися в річку Полтву. Не станьте страусами. Згадайте Ожидівське звалище отрутохімікатів і як важко було його позбутися.
ВідповістиВидалити