27 березня світ відзначає День театру – свято митців та глядачів
Сьогодні творчі Ракобовти приймали шанувальників сцени з усієї Бущини
У сільському Народному домі відбувся районний семінар працівників культури району.
З нагоди Дня театру сільські артисти поставили гостям уривок вистави "Назар Стодоля", яку з великим успіхом презентували своїм сільчанам у дні ювілею автора - Тараса Шевченка.Хто сказав, що українське село дрімає і вироджується, оповите горілкою і байдужістю?!!
Гляньте на ракобовтівський театральний колектив: юність і зрілість, хлопці, чоловіки, жінки, дівчата. Це лише ті, що на сцені. А декоратори, кравчині, вишивальниці, костюмери, візажисти, освітлювачі - півсела задіяні у творчості!
І мета вельми гідна: Шевченка село шанувало і любило завжди!
Кожного зимового вечора, незважаючи на домашні клопоти, господарку, навчання чи службу збирався гурт на репетиції. Студенти, що зазвичай раз у тиждень "за торбами" до батьків приїзджають, цього сезону чи не щодня курсували Львів-Ракобовти. Слова, як іспити, повторяли навіть крізь сон...
А ще пригоди були різні, коли, наприкад, один із головних героїв раптово змушений був поїхати на заробітки, а прем'єра вже на носі! Ото треба відваги, щоби замінити артиста і не підвести колектив, ювілей і глядачів!
Про усе це нам із гордістю за земляків розповідала в ефірі керівник драмгуртка, знана у Надбужжі бібліотекарка і просвітянка Марія Смолінська.
А сьогодні у причепуреному залі керівники народних домів району, сільський голова Богдан Смолінський, районний відділ культури разом із Людмилою Ціхоцькою з цікавістю переглянули уривок вистави "Назар Стодоля". На оплески і слова захоплення не скупилися - бо творча праця артистів вартувала того!
Уявіть на мить, що сьогодні вам запропонували виступити на сцені, нехай сільській, ну, хоча б вірш прочитати. Мабуть, віз причин знайшли б умить, щоб не перевантажувати себе, заклопотаного... Навіть з пошани до Шевченка.
А вони це зробили. Справжні, діючі патріоти. І село закрутили, і дух підняли, запалений Майданом та стривожений передвістям "братньої" війни...
У виставі взяли участь 17 талановитих аматорів сцени, різного віку, різних професій та об"єднаних любов"ю до життя і до Шевченка.
А вже після дійства усі учасники семінару побували у місцевій церкві і віддали шану стигматику Степану Навроцькому. Про визначного земляка розповів настоятель церкви о.Богдан Юрків.
Користувачам Olha Savytska, Volodya Biletsky, Марія Падковська та ще 3 інших особам це сподобалось.
Oleg Anastasun: Молодці!
18 годин(-и) тому · Подобається
Oleg Anastasun: Молодці!
18 годин(-и) тому · Подобається
Немає коментарів :
Дописати коментар