середа, 19 листопада 2014 р.

У Буську на Довгій стороні здохла скажена собака. Уся сім'я господарів у зоні небезпеки.

 Будьте обережні!

 Вакцина захистить від біди.

                    Що таке сказ?

Сказ, або гідрофобія (водобоязнь) – гостра й особливо небезпечна інфекційна хвороба, яка характеризується ураженням центральної нервової системи і призводить до смерті. Хворобу спричиняє вірус, стійкий до заморожування та висушування.

     Джерелом інфекції для людини є теплокровні тварини, найчастіше лисиці, собаки (особливо безпритульні), коти, вовки, кажани, єноти, куниці, які виділяють вірус переважно зі слиною. Людина заражається під час укусу або потрапляння слини хворої тварини на пошкоджену шкіру або слизові оболонки. Заразитися також можна через предмети, забруднені слиною хворих собак.

Обережно сказ!

Ранковий ефір Буського радіо. Епідеміолог Надія Назарко застерігає:

13 листопада  надійшло повідомлення про виявлення вірусу сказу в собаки, яка загинула в господарстві у місті Буську. Впродовж поточного року зареєстровано ще 2 випадки сказу серед тварин (куниця виявлена в селі Йосипівка та лисиця виявлена в  Буську).
Буське районне лабораторне відділення держсанепідслужби України наголошує:
Щоб не захворіти на сказ необхідно:
- при укусі чи ослиненні дикими тваринами — терміново повідомити ветеринарного працівника, звернутися в лікувальний заклад для проходження антирабічних щеплень;
- при укусах домашніми тваринами, для встановлення за ними ветеринарного спостереження, з`ясувати прізвище та адресу власника тварини. Собаку чи кішку не вбивати, а по-можливості доставити у ветлікарню та звернутися до лікаря.
Щоб уникнути небезпеки - дотримуйтесь правил утримання домашніх тварин:
- охороняйте їх від укусів іншими тваринами;
- регулярно робіть щеплення проти сказу домашнім тваринам;
- виводьте собак на прогулянку в наморднику та на короткому повідку.
Пам`ятайте, що лише хворі дикі тварини втрачають обережність, з’являються в населених пунктах, місцях випасу та утримання худоби, нападають на людей та тварин. При виявленні трупів диких тварин — не знімайте з них шкіру, а терміново повідомте про це ветеринарного працівника.
     Під час полювань всіх відстріляних диких тварин обов`язково доставляйте для дослідження на сказ у найближчу ветеринарну лабораторію. У разі зміни поведінки вашої домашньої тварини (не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, агресивними) негайно звертайтесь до найближчої ветеринарної установи.

 Пам`ятайте!!! Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100%.

Лише своєчасно виконана вакцинація захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя!

Немає коментарів :

Дописати коментар