вівторок, 25 листопада 2014 р.

  НА  ПОЧАТКУ  ГРУДНЯ  КРАСНЕ  МОЖЕ  МАТИ

                 ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН! 

Попередній був розроблений 44 роки тому. Спроба нового була у 1997 році, та не склалося!
    Працювати над нинішньою програмою плану команда розробників, до якої залучали з півсотні спеціалістів та місцевих депутатів, розпочала  ще у 2011 році.

     Цей об'ємистий документ із картами та дослідженнями чекали давно.
Донедавна генплан будь-якої території був великою таємницею, до нього мали доступ лише ті, хто мав реальну владу та міг з того скористатися!  І ось тепер він у селищній раді - відкрита мапа для кожного жителя - цікавтесь, це конституція Красного на наступні півстоліття. Зміни у генплан можна буде вносити лише через 5 років.

    Генплан має затвердити сесія селищної ради.

     Перед цим рішенням у Красному провели громадські слухання - доведення генплану до відома усіх бажаючих, жителів селища.
    На превеликий жаль, на  перше громадське слухання прийшло  аж ...25 краснян.   І це не тому, що мешканцям селища байдуже, де вони живуть, що завтра побудують у них по сусідству, кому і де виділили план під забудову чи бізнес, як буде з водою, водовідведенням, де зелені зони, у якому напрямку буде розвиватися поселення. Ні. Справа в іншому.
 По-перше.  Інформація про слухання така ненав'язлива і тихенька, що вразити може! Але є. Надрукована, згідно закону.
По-друге.   Загалом, у нас в районі, як і по країні, громадські слухання з будь-якого питання - це повна профанація, видимість участі громади у проблемах території.
    Дуже багатьом така форма вигідна: дотримались букви закону, а що людей на обговоренні було мізер, навіть не всі депутати місцевих рад знають і приходять - так то їхні проблеми! Кому треба - той знає!

Якщо хочемо громадянського суспільства, якого вимагали у Києві на Майдані, щоб усе діялось відкрито, справедливо, доступно - не будьмо байдужі до того, що діється навколо нас!


Сьогодні відбулася презентація генплану Красного для архітектурно-містобудівної ради району. Провів її головний розробник цього важливого проекту Іван Михайлович Олійник,  заслужений архітектор України, у недавньому головний архітектор області.

Жителі Красного отримають відкриту, доступну програму подальшого розвитку території.
Із генплану ми дізнаємось, що межі селища розширились майже на 250 гектарів.
Є у плані місця під індивідуальну забудову, але менше, аніж нинішніх заяв. Є над чим думати і мізгувати. Щоб по-правді було!
Є місця під технопарки - під курку, яка буде нести Красному золоті яйця.
Є територія соціально-культурного комплексу. На Золотому лані. Там і стадіон, і садок, і початкова школа, і зона відпочинку.
Є у генплані така дивовижа як швидкісна міжнародна залізнична колія. І проходити вона буде по дамбі уздовж Бугу! Вокзал - десь в районі цукрового. Поруч з нею може бути автомобільна дорога, що звільнить Красне від транзитного транспорту. Та це, очевидно, буде не скоро!

У генплані селища є величезна палітра обмежень:

     Прибережні річкові смуги, виробництво, залізниця, радіоцентр... Дражливим є цвинтар зі сторони Буська. Він дуже нашкодив підземному  водозабору,а вода скоро буде найціннішим ресурсом! А ще він зашкодив  не зреалізованому житловому масиву за сторонибабською дорогою.
    Красне не зможе жити без повноцінного водопостачання і водовідведення, адже криниці пересихають, водойми міліють і не знаємо, що буде далі. Генплан і це у собі містить.
    - Генплан облегчить життя усім мешканцям,- впевнений селищний голова Красного Олег Лотоцький.

Усі цікаві моменти про генплан Красного - денний ефір середи та в неділю - підсумкова програма "Наше Надбужжя".




Робочі моменти слухань. Розробник генплану Іван Олійник, селищний голова Олег Лотоцький.

Це перший у районі новий генплан. У розробці - генплан Побужан і Ленарівки.

Bogdan Lytvyn :  А як же без плану! В СРСР все було плановим. Американці, з якими мені доводилось співпрацювати, завжди вимигали детальних планів. Їх завжди дивували обіцянки наших людей:"Зробимо!" Питали:"Коли 1 пункт 2 пункт ?"
2 год · Вподобати · 1

Немає коментарів :

Дописати коментар