пʼятниця, 20 лютого 2015 р.

Боротьба за волю і гідність триває

- Україна гідна кращого життя!

    Бужанин Андрій Гаєвський був активним учасником Євромайдану, Революції Гідності. Пригадуємо події річної давності, коли ми не змогли записати інтерв'ю з нашим земляком лише тому, що під час буремних київських подій у нього був опік дихальних шляхів...
    Сьогодні Андрій допомагає нашим військовим на сході. Разом з жертовними  відчайдухами-фермерами Михайлом Цюрком, Ярославом Вороновським, Богданом Вороновським вже тричі возив  зібрану допомогу.
      Сьогодні готуються до четвертого рейду наступного  тижня. Там на сході  їх чекають справжні воїни, у  когорті яких і наші земляки з Буська, Олеська, Ожидова...
     - Чим здивуєте хлопців?
     - Домашніми пиріжками, яблуками. Гостинці готують найкращі господині Побужан, Ракобовтів, Купча. А возили ми їм все: від продуктів і пічок-буржуйок на замовлення бійців-ожидівців, (їх майстрували наші умільці, серед них і Роман Гаєвський) до форми та одягу, кераматів, що пожертвувала буська  громада церкви св.Петра і Павла та молодіжна організація "Сокіл". Нашим хлопцям, що недавно вийшли з Дебальцева, нині потрібно все: одяг, продукти, засоби. А головне новітня зброя. Бо дух в них незламний!

Л. Ціхоцька: У річницю кривавої розправи на столичному Майдані, Андрій Гаєвський привіз нові експонати для наповнення інсталяції «Майдан – АТО – зона боротьби за Незалежність», яка формується у краєзнавчому музеї міста Буська. Смертоносні осколки граду, понівечений гранатомет, шматки снарядів, патрони, захисні пластини бронежилету. Все це доправлено з гарячих точок АТО – Ольгівки, Багача…
Кілька днів перепочинку – і далі в життєнебезпечну дорогу. Під час зустрічі з працівниками галузі культури у п. Андрія спитали:
«Чи дуже небезпечна ця робота?, чи волонтерський транспорт стає рухомою мішенню?». Наш краянин на це відповів: «Небезпека може чигати на людину і в мирному середовищі. А там… Та хтось мусить виконувати волонтерську роботу. Серед нас – чимало жінок. У наступній поїздці поряд з чоловіками буде і дружина захисника, волонтерка Божена Берегиня з Маріуполя, родом із Калуша. Такі жінки надихають чоловіків на подвиги, роблять їх безстрашними, укріплюють силу волі».
У культури – жіноче обличчя, бо 80% працюючих – жінки. Тож мусимо стати надійним тилом і берегинями родинного вогню.



Немає коментарів :

Дописати коментар