четвер, 13 серпня 2015 р.

Від спеки люди втрачають свідомість


У Надбужжі почастішали випадки втрати свідомості людей на відкритому повітрі та у місцях великого скупчення людей


   Нещодавно такий випадок трапився у Буську, у "Рукавичці", а до того на місцевому базарі несподівано знепритомніла жінка. У чому ж причина?  Про це ми запитали головного лікаря Буської ЦРЛ Євгена Романюка.
 -  Коли людина тривалий час перебуває в умовах сильної спеки,  або під прямим сонцем( 2 години і більше), тоді виникають тепловий, або сонячний удар.
   Іноді люди наражаються на небезпеку, бажаючи якнайсильніше засмагнути, і не враховують, що організм не в силах миттєво пристосуватися до таких змін температури. Також тепловий удар легко отримати при тривалій фізичній роботі у полі, в задушливих приміщеннях, під час туристичних походів і фізичних тренувань. Також у групі ризику люди, які страждають на серцево-судинні, ендокринні захворювання, люди зі світлою шкірою, літні люди та діти.
  Крім того, причиною порушення теплорегуляції організму може стати щільний одяг, що погано пропускає повітря, а також вживання алкогольних напоїв.
   Як уникнути цих небезпечних неприємностей?
   Слід носити влітку легкий головний убір світлого кольору,  вживати більше води і продуктів, багатих на вуглеводи і білки.
     Під час перегрівання організм втрачає багато рідини за рахунок потовиділення, збільшується її циркуляція в периферійних тканинах, через що виникає недостатність кровопостачання головного мозку і серця.  

   Сонячний і тепловий удари мають схожі прояви. Головними симптомами теплового і сонячного ударів є головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, блювання, висока температура - до 40 градусів, можуть бути м'язові спазми і біль, розлади зору, кровотеча з носа, галюцинації, втрата свідомості.
  Як зарадити, коли лихо вже трапилося?
   При тепловому і сонячному ударі потрібно перенести потерпілого у прохолодне затінене місце і дати пити багато води. Добре було б прийняти прохолодний душ або ванну. Якщо такої можливості немає, слід роздягнути потерпілого до пояса, обернути мокрим простирадлом або покласти мокрі рушники на голову, на ділянки пахових складок, там, де проходять великі судини. Щоб відбувалося випаровування вологи, слід створити рух повітря за допомогою вентилятора або обмахування потерпілого чимось. Також ефективною при сонячному ударі є цибуля: необхідно натерти її соком долоні і ступні та дати потерпілому понюхати нарізану цибулю. Крім того, можна піднести до носа потерпілого ватку з нашатирним спиртом.
  При сонячному ударі, крім перегріву, можуть бути опіки шкіри. Якщо шкіра уражена сильно і на ній є пухирі, слід прикрити місце опіку сухою стерильною пов'язкою і звернутися до лікаря.
  Якщо постраждалому не стає краще, він без свідомості, в нього порушене дихання або погано прощупується пульс, необхідно негайно викликати невідкладну медичну допомогу.

8 коментарів :

  1. Ви б шановний не ображали людей, які пишуть те про що ви в голос боїтеся сказати. Навіть і тут пишете анонімно, сором вам. а ще когось козлами називаєте та ви сам добрий козел. якщо видаляють - значить порушили правила сайту читайте уважніше. З такою повагою один до одного - ми не те що Європа і Україна а московія.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Ніхто повірте не хотів образити нормальних і поважних працівників засобів інформаціі,які висвітлювали правдиву інформацію до часу приходу нової влади в районі! Давайте жити дружно і не ображати один одного! А відносно козла вибачте будь ласка,це провокація чистої води і не ведіться на неї!

      Видалити
    2. хто і навіщо веде такі провокації проти журналістів радіо і порталу????????

      Видалити
    3. Тоді мало народу прийшло може просто всім пофіг. А депутати реально перешугані

      Видалити
    4. От перед тим як голосувати - добре згадайте кого з депутатів не було і з яких вони фракцій!!!

      Видалити
  2. У разі, якщо користувач вважає, що адміністрація порушила правила, він може скерувати скаргу, підписану своїм справжнім ім’ям і прізвищем, на електронну пошту редакції - Buskeradio@i.ua. У скаргах просимо чітко вказувати назву та адресу публікації, приблизний час додавання допису, його зміст та ім’я, під яким він був опублікований.

    ВідповістиВидалити
  3. Правила коментування


    Форма
    У коментарях заборонена нецензурна лайка, безпосередні немотивовані особисті образи та погрози, непідтверджені звинувачення у кримінальних злочинах, ксенофобські висловлювання, вияви неповаги до національних символів України та інших держав, заклики до насильницьких дій, повалення конституційного ладу в Україні і т.п.
    Адміністрація на власний розсуд вилучатиме коментарі, що містять подібні порушення, або редагуватиме їх, замінюючи частину тексту, що містить порушення правила.
    У разі з’ясування міжнаціональних стосунків адміністрація має право на власний розсуд видаляти прояви немотивованої агресії або неповаги до опонента у коментарях неавторизованих користувачів.
    Зміст
    Незмістовні коментарі (такі, що не містять чітко висловленої думки) або явний офтопік (коментарі, що не стосуються теми публікації та обговорення) видаляються на розсуд адміністрації.
    Забороняється розголошення приватної інформації (подробиці особистого життя, телефони, адреси тощо), яка не є відкритою і загальнодоступною.
    Оскарження
    У разі, якщо користувач вважає, що адміністрація порушила правила, він може скерувати скаргу, підписану своїм справжнім ім’ям і прізвищем, на електронну пошту редакції - Buskeradio@i.ua. У скаргах просимо чітко вказувати назву та адресу публікації, приблизний час додавання допису, його зміст та ім’я, під яким він був опублікований.

    ВідповістиВидалити
  4. Ще рік-два і Буг обміліє до рівчака. А тоді міська влада забетонує русло, викладе плитку і набудує такі любі їм пластикові магазинчики.

    ВідповістиВидалити